Aktuality

11. listopadu 2023 - Sv. Martin na Hovoransku 2023 - den otevřených sklepů

Na již 9. ročníku můžete ochutnat jak mladá a svatomartinská vína od našich vinařů, tak výběr z minulých ročníků. Ochutnáte také různé pochutiny jako např. svatomartinská husa, kachna, husí paštika s brusinkami, svatomartinská pochoutka atd.
Po celý den budou zpívat pěvecké sbory a bude další doprovodný program. Večer se můžete těšit na cimbálovou muziku Dur v sále Sokolovny.
Akce se koná 11. listopadu 2023 od 11:00 - 19:00 hod., od 19:00 bude hrát cimbálová muzika.
Prodej vína je i v neděli 12. listopadu 2023 od 9.00 - 12.00
Otevřeno budou mít tito vinaři:
1. Rodinné vinařství Zahnaš
2. Vinařství Petříček
3. Vinařství Mančík
4. Rodinné vinařství Vydařilý
5. Grmolec - rodinné vinařství
6. Vinařství Kalábek
7. Vinařství Ševela
8. Vinařství Zahrádka
9. Vinařství Šurýn
10. VínOstřířek
11. Víno Škrobák
12. Vinařství Fasora a synové
13. Rodinné vinařství Pavel Esterka
14. Rodinné vinařství Luboš Grmolec
15. Vinařství Esterka
16. Gazaň Winery
17. Vinařství Marada a dcery
18. Rodinné vinařství Machalínek
19. Vinařství u Čičů - Pavel Ivičič
20. Víno Kučera
21. Rodinné vinařství Stávek
22. Vinařství Šimeček
23. Rodinné vinařství Ivičič
24. Rodinné vinařství Jana Ševelová
Vstupné v předprodeji 900 Kč, na místě 1000 Kč
Předprodej na tomto odkaze
Bude doplněno
Vstupné zahrnuje volnou ochutnávku vín, skleničku, brožurku s mapkou všech vinařů, 4 kupóny v hodnotě 100 korun k odběru vína a vstup na večerní zábavu s CM.
Pokladna k vyzvednutí předprodeje bude v pátek od 17:00 do 19:00 v Rodinném vinařství Zahnaš a v sobotu v obecním sklepě v Hovoranech od 10:30 do 16:00. V sobotu bude možné vstupenky koupit i na místě.
Vinobraní 2022

Vinobraní 2022

Tohle je začátek procesu celého zpracování vína, začínající ve vinohradě. Co se počasí týká, letošní sezóna nebyla vůbec jednoduchá. ☀️ Ale i přes nepřízeň počasí, máme téměř hotovo. Po stránce kvality hroznů, jsme také velmi spokojení. ❤️

 

 

Mezinárodní den vína ROSE

Protože 25. června slavíme Mezinárodní den rosé, máme pro Vás pár tipů na naše růžáky, růžovky, roséčka. Za těmito možná lehce posměšnými výrazy se skrývá růžové víno. Nejčastěji ho ale najdete pod kosmopolitním označením Rosé.

 

Při zadání kódu ROSE10 – se uplatní 10% sleva na růžová vína

 

Frizzanté rose 2020 –  polosladké – Jemně perlivé víno, vyráběné tzv. charmantovou metodou. Vhodné jako příjemné osvěžení během horkých letních dnů. Světlerůžové až lososové barvy, s vůní a chutí malin s jogurtovými tóny.

Frankovka rose 2020 - suchá – Toto svěží víno lososové barvy připomíná v chuti lesní jahodu, která je ve vůni podpořena jogurtovými tóny.

Frankovka rose 2021 - polosuchá – Ve vůni se objevují tóny červeného ovoce – malin a jahod. V chuti je víno svěží s pikantní kyselinou a nasládlou jogurtovou dochutí.

Cuvée Nicolas - vítěz zlaté medaile

Na jaře tohoto roku jsem se stejně jako loni účastnili soutěže - Promenáda červených vín s našim Ikonickým Cuvée NICOLAS. Výsledky soutěže nás nesmírně potěšili, oproti loňskému ročníku náš NICOLAS získal zlatou medaili.

Je to pro nás obrovský závazek a výzva se stále posouvat dál.

 

Váš vinař Jirka

 

2ha nové vinice

Jak jsme již v předchozím příspěvku o sudech naznačili, vidíme v kupážování vín budoucnost a směr celého vinařství.

Cíl byl tedy jasný, vyklučit starou vinici a vysázet novou. Z bílých odrůd Aurelius a Ryzlink rýnský. Červené odrůdy Syrah (Shiraz), Malbec a Carménère. Panenskou úrodu z nich ochutnáme již za čtyři roky a věříme, že Vás nadchnou. 

 

Váš vinař Jirka

 

Proč máme víno v různých sudech?

Proč máme víno v různých sudech? Proč používáme sudy od různých výrobců? Proč vlastně vína mísit? Kupáž dává vzniknout výjimečným vínům. 
Při ní jsou vína mísena výhradně za účelem zvýraznění použité základní odrůdy. Obsah přidaných vín přitom nesmí přesáhnout 15 % celkového objemu výsledného vína.

Asambláž je také proces mísení několika druhů vín. Na rozdíl od kupáže však jejich vzájemný poměr není striktně stanoven, a proto při asambláži vznikají úplně nové druhy vín.

V mísení (kupážování) vín vidíme velký smysl a potenciál. Proto rozšiřujeme odrůdovou skladbu našich vinic, abychom se mohli v tomto směru rozvíjet a dělat Vám i nám radost novými povedenými Cuvée, které dozrávají na vinici a v našich sudech. 

 

Váš vinař Jirka

Mezinárodní den Chardonnay

26. května 2022 - Mezinárodní den CHARDONNAY - 

odrůda, která vznikla spojením odrůd Pinot Noir a Gouais blanc. V současnosti patří Chardonnay mezi módní odrůdy, a přestože není nejrozšířenější na světě (obsadilo „až“ páté místo), rozhodně vede v počtu vinařských regionů. Chardonnay zkrátka pěstují všichni.

 

Váš vinař Jirka

 

Čistění beček od jemných kalů

Po ukončení míchaní na jemných kalech, které trvalo šest měsíců je nutno víno stočit.

Poté vyfiltrovat, aby se zbavilo veškerých mechanických nečistot, bečku vypláchnout a vyčistit od jemného kamene a jemných kalů z důvodu desinfekce. Poté víno poputuje zpět k ležení, kde bude zrát minimálně do dalšího vinobraní a bude ještě nějakou dobu ležet na láhvi, než půjde do prodeje. 

 

Váš vinař Jirka 

 

Cuveé Nicolas

Má tmavě granátovou barvou s fialovými odlesky a vůní připomínající přezrálé lesní ovoce s velmi plnou chutí se pyšní Cuveé Nicolas. Víno které je výsledkem pečlivého scelení hroznů Dornfelder a Merlot v poměru 30:70

Psal se rok 1771 – (symetrické spojení těchto čísel), když do Čejče zavítal na pozvání Marie Terezie francouzský kolonista Nicolas Gazain přicházející z oblasti Franche Comté, z vesnice Déservillers. Tato oblast dokáže svou bohatou historií a malebnou přírodou, s lesy, jeskyněmi a nádhernými vodopády okouzlit každého návštěvníka. Je to oblast s kvalitními víny včetně zajímavých žlutých a slámových.

Píše se rok 2020 – (symetrické spojení těchto čísel) a ve vinařství Gazaň Winery vzniká Cuvvé, které nese jméno Nicolas na počest 1. doloženého předka se jménem Gazaň na území České Republiky.

 

Váš vinař Jirka 

 
Firemní víno

Chcete se jako firma prezentovat vínem s vlastním logem? Věnujte svým obchodním partnerům jako pozornost, poděkování za spolupráci láhev dobrého vína v kombinaci s dárkovou kazetou z našeho vinařství. Víno pro Vás můžeme opatřit logem Vaší firmy nebo obchodní značky.

 

Váš Vinař Jirka

 

10 položek celkem
Zpět do obchodu