O Vinařství

 

Psal se rok 1771, když do Čejče zavítal na pozvání Marie Terezie francouzský kolonista Nicolas Gazain přicházející z oblasti Franche Comté, z vesnice Déservillers. Tato oblast dokáže svou bohatou historií a malebnou přírodou, s lesy, jeskyněmi a nádhernými vodopády okouzlit každého návštěvníka. Je to oblast s kvalitními víny včetně zajímavých žlutých a slámových.

Píše se rok 2018, kdy Jiří Gazaň zakládá vinařství GW. Jiří nezdědil po předcích ani vinohrad, ani zkušenosti a návod „jak víno vyrobit“. K vínu se propracoval postupem času s láskou k historii. Dá se říct, „že si ho víno našlo samo“. Cílem našeho vinařství je vyrábět menší šarže vín vynikající kvality. Dalším z našich neskromných cílů je vytvoření portfolia zákazníků, se kterými budeme úzce spolupracovat na teoretické i praktické stránce výroby vína. Zda se nám to daří, to musíte posoudit Vy! Naši přátelé, kamarádi, zákazníci. 

 

IMG_7332 (kopie)

IMG_6397

 

 

Naše vinice

Naše vinice o rozloze 7ha se nachází ve Slovácké vinařské podoblasti, konkrétně ve viničních tratích Hovoransko a Stará hora, jenž náleží pod vinařskou obec Hovorany. Půdy jsou zde hluboké, těžší černozemě na jílových sedimentech. Svou strukturou jsou vhodné k pěstování jak bílých, tak modrých odrůd révy vinné.

Na všech vinicích hospodaříme v režimu integrované produkce, tedy používáme přírodní přípravky. Jakýkoliv zásah na vinici předem promýšlíme tak, abychom vinici a půdu zbytečně nezatěžovali chemickými přípravky. Stejným způsobem postupujeme při výrobě vína ve sklepě. Samotnému vínu necháváme velký prostor a čas, aby nás vedlo k požadovanému výsledku.

 

 

 

Virtuální prohlídka sklepa  

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu