O Vinařství

 

Psal se rok 1771, když do Čejče zavítal na pozvání Marie Terezie francouzský kolonista Nicolas Gazain přicházející z oblasti Franche Comté, z vesnice Déservillers. Tato oblast dokáže svou bohatou historií a malebnou přírodou, s lesy, jeskyněmi a nádhernými vodopády okouzlit každého návštěvníka. Je to oblast s kvalitními víny včetně zajímavých žlutých a slámových.

Píše se rok 2018, kdy Jiří Gazaň zakládá vinařství GW. Jiří nezdědil po předcích ani vinohrad, ani zkušenosti a návod „jak víno vyrobit“. K vínu se propracoval postupem času s láskou k historii. Dá se říct, „že si ho víno našlo samo“. Cílem našeho vinařství je vyrábět menší šarže vín vynikající kvality. Dalším z našich neskromných cílů je vytvoření portfolia zákazníků, se kterými budeme úzce spolupracovat na teoretické i praktické stránce výroby vína. Zda se nám to daří, to musíte posoudit Vy! Naši přátelé, kamarádi, zákazníci. 

 

IMG_7332 (kopie)

 

 

Naše vinice

Naše vinice o rozloze 7ha se nachází ve Slovácké vinařské podoblasti, konkrétně ve viničních tratích Hovoransko a Stará hora, jenž náleží pod vinařskou obec Hovorany. Půdy jsou zde hluboké, těžší černozemě na jílových sedimentech. Svou strukturou jsou vhodné k pěstování jak bílých, tak modrých odrůd révy vinné.

Na všech vinicích hospodaříme v režimu „zdravý selský rozum“. Pokud to situace dovoluje, používáme přírodní přípravky. Jakýkoliv zásah na vinici předem promýšlíme tak, abychom vinici a půdu zbytečně nezatěžovali chemickými přípravky. Stejným způsobem postupujeme při výrobě vína ve sklepě. Samotnému vínu necháváme velký prostor a čas, aby nás vedlo k požadovanému výsledku.

 

 

 

Virtuální prohlídka sklepa  

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení